Modrá je víc než dobrá

08.05.2015 (11:50)
Vstava "Modr je dobr" byla slavnostn zahjena. | FOTO: Frantiek Tylar
Vstava "Modr je dobr" byla slavnostn zahjena. | FOTO: Frantiek Tylar
Veselí nad Lužnicí (okres Tábor) - V pondělí 5. května se sešlo v historické budově Weisova domu ve Veselí nad Lužnicí přibližně sedmdesát lidí, aby slavnostní vernisáží zahájili výstavu prací žáků výtvarného oboru místní Základní umělecké školy na téma „Modrá je dobrá“.

V úvodu promluvil ředitel školy – Mgr. Jan Zahradník. Seznámil přítomné s projektem Jihočeské Alšovy galerie s názvem „Přišla už pošta“, jehož součástí je i tato výstava. Poděkoval žákům, kantorům, a zejména pak zaměstnancům Blatského muzea, kteří expozici připravili.

Dále se ujala slova vedoucí výtvarného oboru, paní učitelka Mgr. Andrea Frídová. Zdůraznila, že výstava je výstupem celoroční práce, zaměřené převážně na kresbu tužkou a na grafiku.

Letošní výstava je laděná do odstínů modré barvy, takže při prohlídce děl na návštěvníky dýchne studenější atmosféra. Proč? Protože v minulých letech byla právě tato barva opomíjená. Oproti tématům, věnovaným světlu a teplým barvám, se jedná o vítanou změnu.

Výstava je svým způsobem interaktivní. Zapojit se mohou i návštěvníci. A to domalováním dvou lamel papírové žaluzie, které zůstaly nedokončené…

Říká se, že modrá barva je podle průzkumu mezi lidmi nejoblíbenější. I vy si můžete toto tvrzení ověřit na vlastní kůži. A to až do 31. května, denně kromě pondělí v čase od 9:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00 hodin.
Autor: ty
Hala Weisova domu byla naplnna. | FOTO: Lenka Tylarov Mlad umlci u interaktivn aluzie. | FOTO: Frantiek Tylar O vystaven dla byl velik zjem. | FOTO: Frantiek Tylar
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Kultura by Vs tak mohlo zajmat:

Od Tábora až k poslednímu zarážedlu na konci světa...

Spolen foto vech ptomnch autor.  | FOTO: Petr Pulc
Tábor - Téměř na den po roce, dne 15. října 2015, se prostory vládního salonku na pražském Hlavním nádraží opět zaplnily autory, jejichž texty ... cel lnek
 

Beseda s autory ve Weisově domě

Ptomn autoi. Zleva  Rosa Gregor, Frantiek Tylar, Ji Bek a Morell Yeneldar. | FOTO: kronikaveseli@gmail.com
Veselí nad Lužnicí (okres Tábor) - „Spisovatel je osoba, která se zabývá tvorbou vlastních literárních textů, publikuje a má stálou čtenářskou základnu.“ (Wikipedia) ... cel lnek
 
ter 6. prosince 2022
svtek m Mikul a ztra Ambro
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.