Soused z Vysočiny zaplnil veselské náměstí

03.06.2015 (12:33)
Prezident republiky spolu se starostou města Veselí nad Lužnicí RNDr. Ladislavem Sýkorou.  | FOTO: František Tylšar
Prezident republiky spolu se starostou města Veselí nad Lužnicí RNDr. Ladislavem Sýkorou. | FOTO: František Tylšar
Veselí nad Lužnicí (okres Tábor) - Náměstí TGM ve Veselí nad Lužnicí bývá zaplněno zpravidla jen jednou v roce. A to v rámci Veselských slavností, které lákají občany města i okolí množstvím kvalitního kulturního programu a stánky s pivem či jinými dobrotami. Tentokráte se však náměstí podařilo zaplnit jedinému člověku – prezidentu republiky – Miloši Zemanovi.

Do Veselí zavítal při své jihočeské cestě, při níž navštěvoval mimo jiné i místa, která byla v roce 2002 postižena povodněmi.
V krátkém proslovu k občanům se přiznal k vřelému vztahu k naší obci, který vyplývá i z toho, že svoje dny volna tráví v Novém Veselí na Vysočině. A protože se občané obcí těchto názvů pravidelně setkávají, cítí se být naším sousedem.

Následovala diskuse, ve které se dostali ke slovu občané všech věkových kategorií. Od školních dětí, které se pana prezidenta ptaly například, zda si prezidentování užívá, až po důchodce s dotazem, co měl pan prezident k obědu. Mezi nejzajímavější dotazy patřily ty, které se týkaly současné mezinárodní situace či nezaměstnanosti v regionu. Na ten druhý bylo přislíbeno, že v pravém čase bude na Veselí pamatováno. Všechny odpovědi byly odměněny hlasitým potleskem. Na závěr Miloš Zeman věnoval městu stuhu prezidenta republiky, kterou přivázal na slavnostní prapor města…

Co mě ale překvapilo a potěšilo nejvíc, byla skutečnost, že Veselí nad Lužnicí je městem slušných lidí. Nenašel se jediný, kdo by se vyslovil negativně, nezaznělo jediné zapískání. Vím, ne všichni jsou příznivci pana prezidenta Zemana. Přesto se dokázali zdržet podobných projevů, jaké se objevily v krajském městě. Milí Veseláci, jsem na vás pyšný. Milý pane prezidente, děkuji!
Autor: ty
Miloš Zeman s dekorovaným praporem města Veselí nad Lužnicí. | FOTO: František Tylšar
 
:: reklama
:: reklama
 
Neděle 1. srpna 2021
svátek má Oskar a zítra Gustav
 
TIP: Vyberte si region (okresní město) či zvolte rubriku zpráv, popř. obojí a uložte do oblíbených. Nastavená URL adresa funguje jako filtr pro Vámi zvolený výběr zpráv.