Pomozte svým pohybem handicapovaným. Birell jízda vrací do sedla a právě míří do Tábora

10.07.2015 (12:04)
FOTO: Archiv serveru V Pohybu
FOTO: Archiv serveru V Pohybu
Tábor - V sobotu 11. července v Táboře můžete pomoci svým pohybem šesti handicapovaným lidem vrátit se zpátky na kolo. Stačí se vydat do Tismenického údolí, kde bude stát Birell brána v době od 10 do 18 hodin. Za každý průjezd se přičte na displeji 5 Kč. Čím více lidí přispěje svým pohybem, tím vyšší částka půjde na nákup handbiků a speciálních kol.

„Jsem rád, že se Birell rozhodl uspořádat tento projekt. Jeho krása je v tom, že vybízí lidi sednout na kolo a přitom pomáhá těm, kteří jízdu na kole milují, ale bohužel se jí kvůli zákeřné nemoci či těžkému úrazu nemohou nyní věnovat. Speciální kola a handbiky jsou nákladnou záležitostí. Každý stojí několik desítek tisíc korun, a ne všichni si ho proto mohou dovolit. Jsem přesvědčen, že tento projekt bude natolik úspěšný, abychom splnili sen několika lidem s těžkým životním osudem,“ říká legendární paralympionik Jiří Ježek, který je patronem projektu. Všechna místa, kde Birell branou můžete projet, najdete na webu www.birelljizda.cz

Autorkou článku je Kateřina Havlová
Autor: zvas
 
:: reklama
:: reklama
 

:: Kultura

Veselí nad Lužnicí (okres Tábor) - Modrá je víc než dobrá

 

Veselí nad Lužnicí (okres Tábor) - Beseda s autory ve Weisově domě

 

:: Názory

Veselí nad Lužnicí (okres Tábor) - Soused z Vysočiny zaplnil veselské náměstí

 
ter 6. prosince 2022
svtek m Mikul a ztra Ambro
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.